Strona Główna Burdanówka Domek pod skarpą Pole namiotowe Kontakt O nas

trakcje

Gospodarstwo agroturystyczne 'Burdanówka' to nie tylko doskonałe miejsce na spędzenie urlopu w spokojnej i pełnej uroku wsi Kryniczki ale także doskonała baza wypadowa do zwiedzania barwnych okolic zamojszczyzny i lubelszczyzny.

Izbica

Położona na obszarze Wyżyny Lubelskiej (Działów Grabowieckich), 12 km na południe od Krasnegostawu oraz 22 km na północ od Zamościa, nad rzeką Wieprz w otulinie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego. Atrakcyjność gminy podnoszą ciekawe zabytki architektoniczne, m.in. zespół pałacowo - parkowy z I-ej połowy XIX w. w Tarnogórze, Stryjowie i Orłowie Murowanym, kapliczki XVIII-wieczne, zespoły kościołów, w tym najcenniejszy kościół pw. św. Zofii, zbudowany w 1544 roku, mieszczący się w Tarnogórze.

Na uwagę zasługuje również znajdujący się w Izbicy stok narciarski 'Bobliwo'.

Skierbieszowski Park Krajobrazowy

Park jest położony na terenie gmin: Izbica, Kraśniczyn, Krasnystaw, Grabowiec, Miączyn, Sitno, Stary Zamość i Skierbieszów. Głównym walorem krajobrazu Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego jest falisto-pagórkowata rzeźba terenu z systemem głębokich wąwozów, wytworzonych w grubej - miejscami na kilkanascie metrów, warstwie lessu, pokrywających niemal cały Park. W granicach Parku znajduje się wiele cennych zabytków architektury. Należą do nich: półnorenesansowy kościół w Bończy (XVI w.; przebudowany ze zboru kalwińskiego), kościoły w Skierbieszowie (XVII w.) i Surhowie (XIX w.), otoczone parkami zespoły pałacowe i dworskie.

Krasnystaw

Krasnystaw znajduje się na terenie Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych oraz fragmencie Grabowiecko-Strzeleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Od 1971 r. w mieście organizowane jest Ogólnopolskie swięto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie". Festiwal odbywa się na początku września i trwa trzy dni. Z zabytków znajdujących się na terenie Krasnegostawu można wymienić między innymi: Barokowe budynki pojezuickie, Pałac biskupi z pierwszej połowy XVII wieku, Poaugustiańskie zespoły klasztorne. W mieście znajduje się także Muzeum Regionalne, zawierające zbiory z dziedzin takich jak m.in.: etnografia, historia, numizmatyka, sztuka i archeologia.

Zamość

Jest jednym z ważniejszych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych województwa, a zwłaszcza Zamojszczyzny. Za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta bywa nazywany "Perłą Renesansu", "Miastem Arkad" i "Padwą Północy".

Najwięcej obiektów zabytkowych skupia się na Starym Mieście. Zamojskie Stare Miasto, z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miasto dysponuje rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i gastronomiczną. Oprócz zabytkowego Starego Miasta i Rotundy z muzeami oraz galeriami, ciekawa atrakcja miasta to także jedyny w województwie lubelskim (jeden z trzech po wschodniej stronie Wisły, poza Warszawą i Płockiem) Ogród Zoologiczny im. S. Milera. Atrakcyjność Zamościa podkreśla także uznanie Starego Miasta, jako jednego z "Siedmiu cudów Polski", wybieranych w 2007 roku w plebiscycie ogłoszonym przez dziennik "Rzeczpospolita", spośród 27 obiektów nominowanych w Polsce.

Chełm

Znajduje się na południowy wschód od Lublina, na północ od Zamościa oraz na południe od Białej Podlaskiej, w odległości 25 km od granicy z Ukrainą. Leży nad rzeką Uherką, lewym dopływem Bugu. Miasto jest położone na jedynych swojego rodzaju w Europie Środkowej glebach kredowych i wyróżnia się bogatą historią styku trzech kultur polskiej, ukraińskiej i żydowskiej. Przy północno-zachodnim skraju Chełma zlokalizowany jest las Kumowa Dolina, a od strony wschodniej las Borek. Przy wschodniej granicy lasu Borek mieści się liczący 1,12 ha, rezerwat przyrody Wolwinów. W Chełmie znajduje się 5 parków miejskich i 13 pomników przyrody. Występują tu także rzadkie gatunki fauny i flory. Niedaleko miasta zlokalizowany jest Chełmski Park Krajobrazowy. W granicach miasta znajduje się las "BOREK" z oznakowaną ścieżką zdrowia. W mieście powstaje również wiele ścieżek rowerowych prowadzących do okolicznych wsi.

Jedną z unikalnych atrakcji jest możliwość spotkania z duchem Bieluchem podczas zwiedzania niepowtarzalnej w skali kraju kopalni kredy.

Krasnobród

Krasnobród to lokalny ośrodek usługowy, uzdrowiskowy i popularny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy na Roztoczu Środkowym. Latem najpopularniejszą formą wypoczynku jest plażowanie i kąpiel w zalewie położonym nad rzeką Wieprz. Zimą główną atrakcją jest liczący 500 metrów długości wyciąg narciarski na Górze Chełmowej. Trasy zjazdowe są oświetlone, co umożliwia korzystanie z wyciągu do późnych godzin wieczornych.

Wśród zabytków znajduje się tu pałac Leszczyńskich z XVII-XIX w. W tym zespole pałacowo-parkowym funkcjonuje Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka (osiedle Podzamek), gdzie leczone są choroby górnych dróg oddechowych oraz schorzenia narządów ruchu.

Informacje

Pokoje

Pokoje
informacje o pokojach

Atrakcje

Atrakcje
kilka słów o okolicy

Dojazd

Dojazd
mapa dojazdu

Galeria

Galeria
zdjęcia

Certyfikat Green Velo

Green Velo Miejsce
Przyjazne Rowerzystom